Witamy na forum, jeśli czytasz tą wiadomość, to prawdopodobnie jesteś niezarejestrowany, lub niezalogowany. Zachęcamy do rejestracji i zapoznania się z naszą polityką prywatności.

• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Laptop

Witam od dłuższego czasu mam problem z laptopem a mianowicie grzeje się i zużycie procesora wynosi momentami 100% przy minimalnym eksploatowaniu komputera. Zaznaczam, że problem jest od dłuższego czasu nawet zaraz po zakupie (miesiąc po) zaczął się powoli grzać i głośniej pracować. Laptop oddawałem na gwarancji do serwisu ale po powrocie był ten sam problem. Laptopa czyściłem nakładałem nową pastę, kupiłem podstawkę chłodzącą, formatowałem, skanowałem (kaspersky), odrobaczałem najróżniejszymi programami. Jeżeli ktoś zna się na takich problemach to chętnie skorzystam z wszelkich radUśmiech, piszczie tylko jakie screeny potrzebujecie lub krok po kroku co robić bo aż takim informatykiem nie jestem Uśmiech

Odpowiedz

1. Jaki model lapka, kiedy kupiony?
2. Jaki system operacyjny?
3. Menadżer zadań (dla wind'y, jak linux, to jakimś htop'em sprawdź) jaki proces /grupa procesów podczas tego przegrzewania najbardziej obciąża procka? Czy są to Twoje procesy, czy jakieś nieznane?
4. Wiatraki sprawne (jeśli są, to te wewnątrz też, np na procuku) ?
5. Bios'a profilaktycznie zaktualizuj.
6. Zrób pełną defragmentację dysku.
7. Karta graficzna zintegrowana, czy/lub osobną też masz?
8. Dysk SSD?
9. Podaj jakie temeratury masz na kompie (potrzeba oprogramowania, najlepiej dedykowanego pod ten model lapka, ewentualnie jakieś "z neta" np SpeedFan)
10. Czy z wiatraka (o ile taki masz), który ma za zadanie wydmuchiwać powietrze na zewnątrz, leci zimne/ciepłe/gorące powietrze? Czy ciąg jest duży? Może będziesz wstanie to porównać do stanu "od nowości"?
Strzelam w ciemno, że to wina dysku twardego Duży uśmiech

Odpowiedz

Nie oszukujmy się sprzet elektroniczny psuje sie na potęgę...

Odpowiedz

..psuje się na potęgę, ale nie powinien się nagrzewać miesiąc po zakupie - chyba, że miałeś takiego pecha i trafił ci się jakiś egzemplarz, który już jest pogwarancyjny, a takie kwiatki się zdarzają niestety.

Odpowiedz

Facebook   Twitter   Reddit  

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Styl © Ilistio/iAndrew  
Flyff.com.pl © Polskie tłumaczenie © 2007-2017 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2017 MyBB Group.