Witamy na forum, jeśli czytasz tą wiadomość, to prawdopodobnie jesteś niezarejestrowany, lub niezalogowany. Zachęcamy do rejestracji i zapoznania się z naszą polityką prywatności.

• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Propozycja zmiany

Uśmiech 

Witam chciał bym zaproponować dość sporą zmianę na forum !
Od momentu powstania forum flyff był jego motywem przewodnim, a gdyby to zmienić ?
Nie chodzi tutaj o to żeby całkowicie pozbyć sie flyffa ale odsunąć go powiedzmy na drugi plan wtedy nie flyff a Ilistio stało by się motywem przewodnim forum.
Pewnie zapytasz ; Co ty pierdolisz jak Ilistio ? 
Ilistio czyli grupa ludzi którzy od lat integrują się , graja razem , pomagają sobie itp. Tak jak napisałem wcześniej grają razem ale nie tylko w flyffa , wiec dlaczego forum jest poświęcone całkowicie tylko tej grze ? 
Yyyy bo było takie założenie. Założenia sie zmieniają bo jesteśmy teraz dość  potężna grupą ludzi , większość z nim jeżeli kończą przygodę z flyffem to odchodzą stad. Dzieje się tak dlatego że nie mają swojego miejsca na forum nie mają miejsca żeby podzielić sie swoim nowym zainteresowaniem(grą) . Dlatego chciał bym tej zmiany nie skupiajmy sie na jednym lecz powiększajmy nasz horyzont .
Jak by miało to wyglądać ?
Tam gdzie znajduje się Portal (http://flyff.com.pl/portal.php) , znajdowały by sie kafelki z różnymi działami forum (oczywiście wszystko ładnie oskryptowane). Przenosiły by one nas do danego działu który nas interesuje. Jednym z tych działów forum mógł by być flyff a kolejnym np Ilistio gdzie mogli byśmy sie integrować z sb umawiać na rozrywkę w różne tytuły(warz/lol/wot) ale także zwyczajne forum dyskusyjne. Oczywiście w tych grach mogli byśmy zacząć działać grupą ilistio która zaczęła by przyjmować nowe osoby i sie rozwijać , ale to chyba nie jest miejsce na taką rozmowę .
Mam Nadzieje że nie uznacie mojego pomysłu za debilizm. Liczę na konstruktywną krytykę. Kamil

Odpowiedz

Jest to dobry pomysł ale motywem przewodnim musi być flyff. Jeżeli zrobisz forum wszystkich gier to będzie tu tyle ludzi, że z połową słowa nie zamieniłeś. Moim zdaniem napiszmy kto w co gra załóżmy wtedy takie tematy i grajmy razem w inne tytuły Uśmiech.

Ja osobiście :
world of tanks
diablo III RoS w trybie rozgrywki Hardcore
League Of Legends North EAST
Hearthstone
Heroes of the Storm

Odpowiedz

Propozycja całkiem ciekawa, ale wymaga jeszcze sprecyzowania, posłucham z chęcią opinii innych.

Czyli chcecie zrobić z Ilistio portal dla graczy?

Tylko mam jedno pytanie: jak to widzicie w takim razie? Czy jedno forum ogólne, czy tak jak Kamis powiedział: strona główna z "kafelkami" (metro layout) gdzie będzie kilka różnych forów?
Można by pomyśleć wtedy o integracji- zakładasz jedno konto na wszystkich forach jednocześnie i masz jeden system prywatnych wiadomości, jak chcesz pogadać  z kimś z danej gry to wchodzisz poprzez kafelek na oddzielne forum tematyczne i tam masz tylko newsy o danej grze.

Ewentualnie tworzysz "własne" forum poprzez wybranie danych działów z różnych forów i masz "swoje forum" dopasowane do Ciebie (wtedy bez shoutbox'a).

Troszkę to zajmie Duży uśmiech

Odpowiedz

Smutek 

Jestem na Nie!
Zaczne od tego, że pomysł jest, ALE po pierwsze, zobacz na siebie i na innych. Napisałeś, że ludzie  "jeżeli kończą przygodę z flyffem to odchodzą stad. Dzieje się tak dlatego że nie mają swojego miejsca na forum nie mają miejsca żeby podzielić sie swoim nowym zainteresowaniem(grą)" > Naprawdę? Sprawdź >>Tutaj<<, albo tu też >>kliknij<< Chcesz pogadać o grze ? To zarzuć temat, forum Cię nie ogarnicza. Po drugie, zobacz na FB Ilistio, jest tam część ludzi, która dawno temu wybyła z Ilistio (nawet nie wiem czy wiedzą, że nazwa się zmieniła) myślisz, że oni nadal grają w jakieś gry? Przychodzi w życiu taki czas, że szkoła / praca / partner/ka / ogólnie życie nas przytłacz codziennymi obowiązkami i nie ma czasu na gre. Więc, jak zrobisz jakieś mini fora (ciegiełki) dla różnych gier (powiedzmy, że te aktualne w co grasz), to będzie działało przez jakiś czas aż się m.in. Tobie znudzi, (Jak to Potop wczoraj powedział na flyff'ie: Za często padam w Warz). Po trzeciewiedz też, że nie każdy będzie grał w to co Ty, a chcesz być nabierząco informowany o nowościach w danej grze/eventach/promocjach itp. a nie chce Ci się chodzić po każdej stronie i sprawdzać ? To trzeba będzie pisać posty o wszytkim, tak ja to robie w Kalendarzu i Event'ach, a jak wiem to małokomu to się chce robić, lepiej w tym czasie pograć.  Po czwarte, jak widzę to wy zmieniacie gry jak rękawiczki, to wyjdzie nowa wersja czegoś to już lecicie, a tamto zostawiacie, albo odkładacie na drugi plan, a forum będzie się powiększać  o nowe wasze gry... aż się ludzie nie połapią o co chodzi. Po piąte nie zapomnij, że nawet jak skończysz grę, to nadal musisz ogarniać forum z nowymi rzeczami. Po szóste gdzie będziecie mieli zamiar rozmawić o nowych grach, gdy forum się podzieli? 10 tematów tych samych?
Według mnie forum się za bardzo rozrośnie, a w którymś momencie te nowe 'kafelki' nie będą użytkowane.Zobaczcie na przykładzie CW działu, teraz już tam nie ma nic, a ile jest na FB CW? pełno ludzi. Jak dla mnie, to Polacy co raz mniej grają w gry. Może warto zmienić język? Albo dodać nowe informacje z wikipedii flyff'a na forum? 

Jest dobrze jak jest teraz, potrzeba tylko pomysł na rozkręcenie gry :)

...Bo nie ma większej miłości niż Ta, gdy ktoś życie oddaje bym Ja mógł żyć...

Odpowiedz

Za mało kolorów.
Per Aspera Ad Astra

Odpowiedz

(01-20-2015, 23:15)Suowik napisał(a):  Za mało kolorów.

Taba, nie koloruj mnie :]
...Bo nie ma większej miłości niż Ta, gdy ktoś życie oddaje bym Ja mógł żyć...

Odpowiedz

@TediBear Przeanalizujmy twoją wypowiedz.
> Naprawdę? Sprawdź >>Tutaj<<, albo tu też >>kliknij<< Chcesz pogadać o grze ? To zarzuć temat, forum Cię nie ogarnicza. Po drugie, zobacz na FB Ilistio, jest tam część ludzi, która dawno temu wybyła z Ilistio (nawet nie wiem czy wiedzą, że nazwa się zmieniła) myślisz, że oni nadal grają w jakieś gry?"
Twoim argumentem są jakieś 2 randomowe posty napisane gdzieś w rozmowach niekontrolowanych.... Na grupie na fb jest sporo osób które nie graja w flyffa racja ale sporo z nich gra w inne produkcje wystarczy z nimi porozmawiać ! 
Przychodzi w życiu taki czas, że szkoła / praca / partner/ka / ogólnie życie nas przytłacz codziennymi obowiązkami i nie ma czasu na gre. Więc, jak zrobisz jakieś mini fora (ciegiełki) dla różnych gier (powiedzmy, że te aktualne w co grasz), to będzie działało przez jakiś czas aż się m.in. Tobie znudzi, (Jak to Potop wczoraj powedział na flyff'ie: Za często padam w Warz). Po trzeciewiedz też, że nie każdy będzie grał w to co Ty, a chcesz być nabierząco informowany o nowościach w danej grze/eventach/promocjach itp. a nie chce Ci się chodzić po każdej stronie i sprawdzać ?
Ludzie nie maja czasu na gry , super a co to wnosi do mojego tematu ? Stwierdzenie potopa że umiera za dużo w warz też tutaj nic nie wnosi . Nie każe nikomu grać w te same gry które mi sie podobają te gry podane w moim poście to są tylko przykłady np jak cb bedzie interesował tylko flyff to co za problem żebyś zaglądała tylko na sekcje flyffa ? 
 Po czwarte, jak widzę to wy zmieniacie gry jak rękawiczki, to wyjdzie nowa wersja czegoś to już lecicie, a tamto zostawiacie, albo odkładacie na drugi plan, a forum będzie się powiększać  o nowe wasze gry... aż się ludzie nie połapią o co chodzi. Po piąte nie zapomnij, że nawet jak skończysz grę, to nadal musisz ogarniać forum z nowymi rzeczami. Po szóste gdzie będziecie mieli zamiar rozmawić o nowych grach, gdy forum się podzieli? 10 tematów tych samych?

Według twojej logiki do każdej gry będziemy robic nowe subforum ? Ja raczej mysłałem nad jednym gdzie będa jakieś premiery itp . Jeżeli chodzi o fora typowo tematyczne to jeżeli nawet zadeklarował bym sie zajmować tym to bym to robił. Forum sie podzieli na 10 tematów o tym samym  ? w jakim sensie jak już wczesniej napisałem do premier nowych gier itp powstało by tylko 1 subforów ;]
Pozdrawiam Kamil
P.S więcej kolorów sie nie dalo ??

Odpowiedz

Na pewno byłoby to ciekawe, ale forum by się za bardzo rozrosło oraz potrzebowalibyśmy wielu nowych aktywnych użytkowników by to się kręciło. Jak konkretnie miałoby to wyglądać? Ilistio miałoby się stać grupą która łączy klany i gildie z innych gier? tzn. Ilistio WOT, Ilistio Flyff, Ilistio War Thunder, Ilistio WOW, Ilistio LOL itp? Moim zdaniem nasza gildia straciłaby wtedy ten swój urok który ma teraz. Ilistio to tylko Flyff. Moja opinia - raczej nie zda to egzaminu.

Edit: Moja opinia - jestem na nie. Uważam, że nie zda to egzaminu. Forum będzie wiało pustkami, każdy będzie rozsiany po innym kącie całego portalu.

Odpowiedz

Chętnie pograłbym z wami w inne gry ale ponad wszystko we flyffa. Szkoda, że coraz mniej osób widać w gildi na US.

Odpowiedz

Krzysio może na początku nie było by zbyt wiele osób ale to normalne że z czasem byśmy ich zdobywali. Tak Ilisto miało by stać sie taką grupa i nie rozumiem co w tym złego , własnie ja chciał bym integrowac graczy wokół jednej grupy która z czasem stałą by sie rozpoznawalna . Ja nie chce sie pozbyć flyffa jak z wielu was chyba tak uważa ja chcę go odsunąć na drugi plan . P.S wieczorem ciaku narysuje w gimpie jak to miało by wygladać wedługo mnie ;]

Odpowiedz

Facebook   Twitter   Reddit  

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Styl © Ilistio/iAndrew  
Flyff.com.pl © Polskie tłumaczenie © 2007-2018 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.