Witamy na forum, jeśli czytasz tą wiadomość, to prawdopodobnie jesteś niezarejestrowany, lub niezalogowany. Zachęcamy do rejestracji i zapoznania się z naszą polityką prywatności.

• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Flyff czy to już koniec ?

Witam , chciał bym z wami porozmawiać na dość trudny temat jakim jest koniec flyffa , po pierwsze co oznacza "koniec flyffa" oznacza to wyłączenie oficjalnych serwerów flyffa. Myślisz nie możliwe ? I tutaj się mylisz bo flyff od jakiś kilku tygodni stracił około 50% populacji. I nie tylko na Tanuki wystarczy spojrzeć na inne serwery . Serwery Mocomochi , Kargo nie są już wcale opłacalne w utrzymaniu ponieważ gra na nich łącznie około 100 graczy gdzie połowa z tego to multi client. Dlaczego gracze uchodzą proste brak nowego contentu , eventy ciągle polegające na tym samym zbierz i odaj . Dlaczego tak się dzieje ponieważ webzen zajmuje się nowymi produkcjami , które przyniosą im o wiele większy zysk.
A wy co myślicie na ten temat ?
Zapraszam was do dyskusji , Kamil

Odpowiedz

Tylko wczoraj widziałem 3 nowe osoby, które właśnie zaczęły grę.
Ludzie odchodzą, ludzie przychodzą.
Per Aspera Ad Astra

Odpowiedz

I tu się właśnie mylisz bo co z tego że przyjdą 3 nowe osoby , jak odejdzie 30 ? Moim zdaniem bez sensu a po za tym 40%+ nowych graczy nie wraca do flyffa ;]

Odpowiedz

Populacja spada, ale tendencja nie jest ograniczona tylko do opuszczania gry.
Bez sensu? Zamykamy flyffa? Ja tam sobie jeszcze trochę pogram.

Zwróć też uwagę, że spadek ilości aktywnych graczy jest widoczny co rok we wrześniu/październiku. W tym roku masz wszystko "wzmocnione" efektem końca eventu - wizualnie mniej (brak MC) i parę "głośnych" odejść w związku z zepsutym eventem.
Per Aspera Ad Astra

Odpowiedz

Koszt utrzymania serwerów + koszt utrzymania ludzi, którzy pracują nad grą ma być mniejszy od przychodu z tytułu gry.
Jak długo tak będzie, tak długo będzie gra opłacalna i nie będzie podstaw do jej zamknięcia.

O końcu flyff-a słyszę od 3 lat, a o końcu świata odkąd pamiętam- mimo to, ani jedno, ani drugie nie nastąpiło.
Macie rację natomiast, że padły niektóre flyff-y, aczkolwiek do dziś nie wiadomo co było przyczyną. Są jedynie spekulacje. Najbardziej popularną stało się ostatnio przejęcie gry przez Webzen, który dążył do fuzji portali. Wcześniej widziano tylko powód małej ilości graczy na tamtych serwerach.

Odpowiedz

Dokładnie. Ja 3 lata temu wracając do flaja to samo słyszałem że długo sobie nie pogram bo zamykają co chwile. Potem był kryzys totalny, nie było modów etc, wszyscy płakali na hacki, przepowiadali wielki koniec. Może i flaj nie ma sie dobrze ale jakoś ciągnie, a teraz wszyscy odchodza bo szkoła etc.
Pies który szczeka nie gryzie Uśmiech

Odpowiedz

Tak ale zobacz co teraz się dzieje z serwerami , ciągle lagi ,logować się nie można , wyjdę mi się że przenieśli się na słabszą maszynę .

Odpowiedz

Ja nie miałem ani razu problemu z zalogowaniem a lagi są od zawsze.
Pies który szczeka nie gryzie Uśmiech

Odpowiedz

A ja ani problemu z zalogowaniem i lagów takze nie mialem

Odpowiedz

Facebook   Twitter   Reddit  

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Styl © Ilistio/iAndrew  
Flyff.com.pl © Polskie tłumaczenie © 2007-2018 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.