Witamy na forum, jeśli czytasz tą wiadomość, to prawdopodobnie jesteś niezarejestrowany, lub niezalogowany. Zachęcamy do rejestracji i zapoznania się z naszą polityką prywatności.
REJESTRACJA

  • 2 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pety
 
#1

Pety, czyli kolejne cudo, które łazi za nami przy expie i nam pomaga. To dzięki nim możemy zaatakować trochę silniej, lub też przeżyć dzięki trochę większej ilości HP... Ale od początku...


Pet Feed

Zanim o samych petach nieco o tym, bez czego możemy zapomnieć o posiadaniu zwierzaczka, czyli jedzonko. Pet Food tworzymy wymieniając quest items lecące z potworków u Pet Tamera. Im wyższy lvl mobka, z którego leci qi, tym więcej Pet Feed dostaniemy. Poniżej tabelka z widełkami ilości:
Jajko

Tak. Żeby zdobyć peta trzeba go wykluć. Jest to ogromnie nieintuicyjne, jako że większość petów to zwierzęta raczej ssakopodobne, ale cóż, flyff. Jajka dropią nam z potworków Lv20 i wyżej. Tendencja do dropienia jajec wzrasta wraz z poziomem mobka.

Mając jajco musimy je wykluć, a więc nakarmić aż do 99.99% expa, czyli wydać na jajeczko 50k pet feeda, a następnie udać się do któregokolwiek Pet Tamera w celu "wyklucia". Kolejny raczej nieintuicyjny aspekt - szanse na zdobycie konkretnego peta wcale nie są równe, wyglądają mniej więcej tak:

[Obrazek: pet_hatch_chance.png]


Levelowanie peta

Nasz pet dostaje kolejne punkty doświadczenia z każdą minutą, z którą jest poza naszym inv. Problem polega na tym, że z każdą sekundą traci jeden punkt HP, trzeba pilnować, by tych mu nie zabrakło. Musimy więc się zaopatrzyć w odpowiednią ilość jedzonka. Jedna sztuka jedzonka dostarcza zwierzakowi 2HP. Poniżej tabelka, która pokazuje nam ile nasz pet zdobywa expa na minutę, ile ma HP, a także oszacowanie ile czasu zajmie mu zdobycie kolejnego poziomu.

[Obrazek: pet_exp_table.png]

Wartości widoczne w tabelce to niestety minimalne wartości, które uzyskamy, gdy na serwerze nie będzie nawet śladowych ilości lagów. W rzeczywistości jednak takie są, przez co pet nie dostaje expa raz na minutę, a przykładowo co minutę i 2sc. Na dłuższą metę potrafi to wydłużyć czas wzrostu od (D) do (S) o nawet 10hr.

Warto także pamiętać, że schowanie peta do inv zabiera mu EXP będący równowartością aktualnego EXP zdobywanego na minutę.


Pety

Tyle gadania, a wciąż nie wspomniałem jakie są do wyboru pety. A więc poniżej krótka lista.

[Obrazek: pet_white_tiger.gif]
White Tiger
This ferocious Tiger is GGGREAT! Tigers will increase your STR.

[Obrazek: pet_babri_lion.jpg]
Babari Lion
Good thing those Lions come with courage! Lions will increase your STA.

[Obrazek: pet_old_fox.gif]
Old Fox
A fox is a wolf who sends flowers. Foxes will increase your INT.

[Obrazek: pet_rabbit.gif]
Rabbit
That's the most, cruel and bad tempered rodent you ever set eyes on! Rabbits will increase your DEX.

[Obrazek: pet_griffin.gif]
Griffin
RAWR!!! Griffins will increase your Defense Power.

[Obrazek: pet_dragon.gif]
Dragon
Meddle not in the affairs of the dragon; for you are crunchy and taste good with ketchup. Dragons will increase your Attack Power.

[Obrazek: pet_unicorn.jpg]
Unicorn
Look! Ugly one-horned mule! Unicorns will increase your max HP.

Wszystkie one zmieniają swój wygląd wraz ze zdobywaniem kolejnych poziomów. Jak te zmiany wyglądają można oglądnąć tu.


Bonusy

Jak można zauważyć przy opisach petów każdy z nich daje nam wybrany dla niego bonus. Pytanie brzmi ile tego bonusu! Zależne jest to od szczęścia, a także od poziomu naszego zwierzaka. Czynnik zależny od szczęścia to poziom bonusu. Zdobywając kolejny poziom zwierzaka dostajemy kolejny bonus. Jak widać z poniższej tabelki wraz ze wzrostem poziomu peta zwiększa się maksymalny poziom bonusu - na zielono zaznaczone są możliwe do uzyskania poziomy bonusu w zależności od poziomu peta. Żeby natomiast zobaczyć jak przedstawiają się bonusy konkretnego peta wystarczy cofnąć się do listy i kliknąć ikonkę interesującego nas zwierzaka.

[Obrazek: pet_bonus.png]

Oczywiście każdy kolejny bonus nie anuluje poprzedniego, a dodaje się do bonusu łącznego, a więc najbardziej zasobny w bonus pet ma Lv1/3/5/7/9. Ale ale! Żeby znów nie było za fajnie im wyższy poziom bonusu, tym trudniej go zdobyć. Zależność procentową na częstość występowania danego bonusu widać także na poprzedniej tabelce. Możemy z niej doczytać, że na zrobienie wspomnianego max peta mamy (o zgrozo!) 0.000162%.


Życie

Tak. Punkty HP po coś jednak są. Co się stanie gdy poziom życia spadnie do 0? Otóż pet traci jedno ze swoich żyć. Z automatu pet ma 2 życia, jedno "w użyciu" i jedno w zapasie. Ilość tę można zwiększyć (patrz ostatnia sekcja). W momencie, gdy pet padnie mając 0 żyć w zapasie umiera. Można go oczywiście wskrzesić.

UWAGA! Pet automatycznie traci życie, gdy umiera właściciel!

By wskrzesić zwierzaka musimy się chwilę namęczyć. Potrzebujemy zrobić 3 inne zwierzaki do tego samego poziomu, a następnie poświęcić je u Pet Tamera za części scrolla. Mając trzy części możemy złożyć go w Scroll of Pet Revival (B/A/S Class) i wskrzesić naszego podopiecznego. Jak widać po nazwie scrolla możliwe jest wskrzeszanie tylko petów poziomu B i wyższego. Jeśli nie chce nam się bawić z tworzeniem kolejnych petów gotowego scrolla można kupić z CS.


Awakening

Dodatkowo w naszym zwierzaku możemy "obudzić" kolejne bonusy. Działa to analogicznie do awakeningu przedmiotów, tylko używamy Scroll of Pet Awakening dostępnego u tegoż samego NPCa we Flaris. Ograniczeniem jednakże jest wprowadzenie możliwości awakeningu dopiero od poziomu C.


Cash Shop


Kartofel się oczywiście postarał i dodał od groma rzeczy, które pomogą nam ogarnąć peta możliwie najlepszego. Istotniejsze z nich poniżej.


Blessing of the Pet Tamer [400gP]
Cofa poziom peta o jeden i daje 99.99%. Umożliwia powtórną próbę uzyskania bonusu za dany lvl.

Chance of the Pet Tamer [750gP]
Bez zmiany poziomu peta zmienia (randomowo) bonus za aktualny i poprzedni lvl (z racji działania możliwe użycie dopiero od poziomu B).

Pet Energy [850gP]
Zwiększa ilość żyć naszego peta (1-5). Działa tylko, gdy pet jest żywy. Szanse dostępne pod tym linkiem.

Scroll of Pet Revival (B Class) [1000gP]
Przywraca peta na poziomie B do życia.

Scroll of Pet Revival (A Class) [2100gP]
Przywraca peta na poziomie A do życia.

Scroll of Pet Revival (S Class) [3500gP]
Przywraca peta na poziomie S do życia.

Scroll of Pet Reversion(Raised Pets) [250gP]
Usuwa awakening z peta.

Scroll of Pet Name Change (Raised Pet) [200gP]
Pozwala nam nazwać peta.


Jeśli czegoś Wam w temacie zabrakło walić śmiało, uzupełnię, nikt nie jest doskonały :D
Per Aspera Ad AstraOdpowiedz
 
#2

Ja dodam od siebie... albo, nie, nic nie mogę dodać SmutnyOdpowiedz


Facebook   Twitter   Reddit  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


  Styl © Ilistio/iAndrew  
Flyff.com.pl © Polskie tłumaczenie © 2007-2018 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.