Witamy na forum, jeśli czytasz tą wiadomość, to prawdopodobnie jesteś niezarejestrowany, lub niezalogowany. Zachęcamy do rejestracji i zapoznania się z naszą polityką prywatności.

• 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Fuzja broni dwuręcznej.

W v19 pojawiła się nowa opcja- Fuzji broni.
Dotychczas używanie broni dwuręcznej wiązało się z upgrade-m tylko tego przedmiotu. Postacie używające dwóch broni, lub broni i tarczy mogły otrzymywać lepsze bonusy z tytułu piercingu i awakening-u obydwu z przedmiotów.
W związku z powyższym postanowiono wprowadzić fuzję, aby zbalansować klasy.

Gdzie?
Wschodnia część Flarine- niedaleko gdzie znajduję się NPC do food-a.
NPC: (Two Handed Weapon Master) Ron
[Obrazek: NPCMale005.png]

Wybieramy opcję fuzji i powinno ukazać nam się takie oto okno:
[Obrazek: 2H_Weapon_Compound.png]

Przyjmijmy, że:
Pierwsze pole od lewej- tam będziemy wsadzać broń główną, którą chcemy zostawić.
Środkowe pole- broń poświęcana
Pole trzecie od lewej- miejsce na Rune of Weapon Protection (2 Handed Weapons) [Nie wymagana]

Czym jest owa fuzja?
Jest to przeniesienie Piercing-u, Awakening-u, dodatkowych statów(dex,sta,int,str) oraz nieznacznej części ataku na inną broń. Z uwagą, że:
-działa tylko dla broni dwuręcznych (2h sword, łuk itp)
-poświęcamy ten sam typ broni (łuk <-> łuk)
-broń główna ma level wyższy bądź taki sam jak broń poświęcana.
-fuzja nie obejmuje broni o klasie "baruna" (na 3rd job-y)
-żadna z broni nie może posiadać już w sobie fuzji.

Czy fuzja może się nie udać?
Tak, wówczas traci się tylko broń poświęcaną.
Natomiast runa do protekcji chroni broń poświęcaną przed jej utratą podczas nieudanej próby fuzji.
W przypadku gdy fuzja się uda zawsze tracimy broń poświęcaną.

Czy można odwrócić proces?
Tak, u tego samego NPC, u którego wykonać można fuzję. Usunięcie skutkuje wymazaniem z broni głównej bonusów z broni poświęconej- nie przywraca nam to broni poświęconej.
Oczywiście możemy po wszystkim znów poświęcić kolejną broń.

Czy po udanej fuzji, będzie można nadal ulepszać broń główną?
Tak, nadal jest to możliwe.

Efekt:
[Obrazek: attachment.php?aid=67]

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz

Ciaku zapomniałeś dodać że jak broń jest soul linked to nie da się tego zrobić ;]

Odpowiedz

Fajny poradnik Uśmiech Przydał mi się.

Odpowiedz

kamisxd napisał(a):Ciaku zapomniałeś dodać że jak broń jest soul linked to nie da się tego zrobić ;]
Co dokładnie masz na myśli?

Na zdjęciu jest widoczny efekt scalenia dwóch broni typu Soul-Linked, z tym, że nie zostały one założone. (Czyli SL, który jeszcze nie jest przypisany do postaci)

Natomiast moje Ancient Yo-Yo, które już wcześniej założyłem nadal miało możliwość zrobienia fuzji i "wsadzenia" w nie innej broni- co zresztą uczyniłem miesiąc temu.
Mogę nawet jako broń poświęcaną wsadzić Crystal Lusaka Yo-Yo, które również jest SL (i zostało założone) -chociaż tego nie próbowałem poprzez przycisk "start" tylko poprzez wsadzenie w sloty dla broni.

Odpowiedz

No własnie chodzi mi o to że broń która została założona i ma już soul linked nie można zrobić fuzji wiem bo próbowałem na lukasa yoyo Uśmiech

Odpowiedz

Broń założona SL, jest wtedy bronią główną, czy bronią poświęcaną?
@ W moim przypadku mogę zrobić fuzję na użytej broni typu SL (wsadzić w nią inną broń).

Odpowiedz

Kamis co Ty za głupoty piszesz, nie wprowadzaj ludzi w błąd. Główna broń która już została założona przypuśćmy lusaka yoyo i ma soul linked wciąż ma możliwość cofnięcia i wsadzenia fuzji. Tak więc albo ściemniasz i nic takiego nie robiłeś albo masz zbugowaną broń. Zawsze jest możliwość cofnięcia i wsadzenia fuzji. Dziękuje za uwagę.

Odpowiedz

Czy to normalne, że fuzja nie weszła mi 8x z rzędu? Straciłem kilka pięknych avakow... Jakie jest prawdopodobieństwo ze się uda? Mój gbow jest chyba jakiś pechowy.

Odpowiedz

Jest to możliwe, szansa powodzenia to chyba 30%. Ja kiedys 4x spaliłem 2h axa ;x
Pies który szczeka nie gryzie Uśmiech

Odpowiedz

Mi stick potrafił wejść dopiero za 13 razem Duży uśmiech
Per Aspera Ad Astra

Odpowiedz

Facebook   Twitter   Reddit  

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Styl © Ilistio/iAndrew  
Flyff.com.pl © Polskie tłumaczenie © 2007-2018 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.