Witamy na forum, jeśli czytasz tą wiadomość, to prawdopodobnie jesteś niezarejestrowany, lub niezalogowany. Zachęcamy do rejestracji i zapoznania się z naszą polityką prywatności.

• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ranger - kilka podstawowych pytań

Witajcie.
Jako, że zbliża się otwarcie nowego serwera postanowiłem sobie wrócić do FlyFFa. Zacząłem grać za czasów v12 jednak wielkich osiągów to nie miałem, udało mi się 2nd job uzyskać i kilka lvli ponadto + gra na kilku prywatnych serwerach gdzie zaznałem trochę gry jako hero Uśmiech

No i teraz mam parę pytań do starych wyjadaczy, niektóre mogą być dość podstawowe.

1. Opłaca mi się grać na dwa konta na raz - ranger + rm?
2. Jeśli mam swojego supporta to najlepiej będzie dla mnie gdy:
- oboje jesteśmy w adv i mamy takie same lvle bądź bardzo w pobliżu
- mamy takie same lvle, ale nie będziemy w żadnym party
- support ma o poziom o około 15+ niższy i jesteśmy w adv
3. W przypadku posiadania RMa jakie skille lepiej na początku maxować?
- dla rangera aoe myślałem nad taką kolejnością: heal -> heap up -> cat's reflex i quick step na zmianę -> cannon ball -> patience -> haste -> accuracy
- natomiast dla 1vs1 heal -> haste -> cat's reflex -> cannon ball -> heap up -> accuracy -> patience -> quick step
4. Jaki build? słyszałem, że dla 1vs1 i aoe jest taki sam build, tylko teraz czy ma być on full dex czy może dać sta na 30 żeby nie martwić się critami?
5. Łuki to rozumiem green weapons sobie zmieniać jeśli będę mieć hajs, a co w przypadku ubrań? lepiej demole czy plugi?
6. Jaki jest najlepszy lvl, żeby farmić greeny w ivillis temple na totemach?
7. Są jakieś questy warte robienia?

Odpowiedz

1. Jak najbardziej, graj równoczesnie, RM'a rob pod full int, niech ktoś Ci go plvluje jak Cie za bardzo dogoni a Ty exp z 1lvl leechem cały czas.
2. Jeżeli chcesz expić ze swoim RM'em, to najlepiej różnica 19-10 lvli. Niżej już sie nie opłaca. Najlepszy exp masz z 1 lvlv leechem. ( chyba koło x1.5)
3. Skille ok.
4. Rangera rób tak i tak full dex. Jak wsadzisz sta to dmg Ci diametralnie spadnie. Critem sie nie masz co martwić (zrób sobie vagrant seta z awakami czapka: dex, ewentualnie dex ze sta, suit icd, ewentualnie icd z critem, łapki crit / attack, buty icd)
5. Łuki jak najbardziej greeny, na 60 Guardian, na 75 najlepiej zbierac na lusake i ciupac nią aż do hero (czy tam 75m)
6. Chyba od 49 (c'nie Taba?)
7. Rób Questa od Reonana do samego końca chyba jedyny wart uwagi. (obok magic, we flaris)

Więcej o samym rangerze pewnie sie wypowie Ciak. Powodzenia.

Jak coś pojebałem to nie krzyczcie :>
Pies który szczeka nie gryzie Uśmiech

Odpowiedz

Ad 6. Od Lv49, ale najlepszy drop jest wtedy, gdy lvl jest równy z mobkiem (czyli dla RedOtem - Lv53). Przy czym totemy to dużo śmieci + sun/moon. Mało tam sensownych greenów. Ale dla samych sunów i moonów warto. Dla niektórych greenów ludzie kiedyś też bili czarne totemy (Lv63), nie wiem jak z nimi teraz.
Per Aspera Ad Astra

Odpowiedz

(12-01-2016, 21:09)kraszian napisał(a):  3. W przypadku posiadania RMa jakie skille lepiej na początku maxować?
- dla rangera aoe myślałem nad taką kolejnością: heal -> heap up -> cat's reflex i quick step na zmianę -> cannon ball -> patience -> haste -> accuracy
- natomiast dla 1vs1 heal -> haste ->  cat's reflex -> cannon ball -> heap up -> accuracy -> patience -> quick step

Jak ranger to tylko AoE- żaden 1vs1!
Jako acrobat'ą grasz 1vs1.

Dla Rangera AoE: od 105lv to quickstep, cats reflex i heaup up, canonball muszą być max'owane- haste do poziomu, aż uzyskasz 100% ASPD. Reszta buff'ów to tylko dodatek (a heal zawsze jest miły).
Zacząłbym od skupienia się na szybkości zbierania mobów- na tym spędzisz najwięcej czasu.

Dla 1vs1 (acrobat'a): Heal -> Canon ball -> Heup up -> Quick step -> Cat's reflex  -> Patience.
Expisz tylko używając skill'a Rapid Shot w action slocie (duży dmg i nadrabiasz braki w celności i szybkości ataku)

(12-01-2016, 21:09)kraszian napisał(a):  4. Jaki build? słyszałem, że dla 1vs1 i aoe jest taki sam build, tylko teraz czy ma być on full dex czy może dać sta na 30 żeby nie martwić się critami?
5. Łuki to rozumiem green weapons sobie zmieniać jeśli będę mieć hajs, a co w przypadku ubrań? lepiej demole czy plugi?

Ranger ma to do siebie, że im wyższy level, tym gorszy balans  Smutny Dla Ciebie to lepiej- od 130lv to już moby Cie czasem nawet nie dotykają, bo AoE potrafi je zdjąć, zanim podejdą Oczko  Nie bój się o to, że dostaniesz crit'a, bój się o to, że dostaniesz zwykłego hit'a (te bolą najbardziej). Zasada jest prosta w przypadku ranger'a: Blokuj, albo giń.
Full dex, tylko. Ok, na początku jest trudno, ale z czasem to docenisz.
Plugi na początek, a od około 105lv możesz przejść na demol'e (i Ranerz set'a).
Pelerynka Matador (evasion daje, czyli moby robią na nas miss'y).
Na 125lv Hainure set (najlepszy set dla Rangera AoE).

Green'y (o, stary wyjadacz!) ale tylko te SoulLinked, poza kuszą (ta jest lipna).
Na pozostałe pytanie odpowiedzieli poprzednicy- zgadzam się z nimi.

Dodatkowo pamiętaj 2 rzeczach:
- Fuzja broni- śmiało pakuj DEX/HP/STA do bow'a jako fuzja.
- W suit'a pakuj element, jaki ma mob, lub jeśli dostajesz ostro po tyłku (nie blokujesz hitów) to daj element mocniejszy, niż ma mob (na moba fire- wybierasz water karty, etc)

Odpowiedz

Jakie poruszenie na forum hahah, wielka trójca Duży uśmiech

Odpowiedz

(12-03-2016, 14:30)CiaPL napisał(a):  Dodatkowo pamiętaj 2 rzeczach:
- Fuzja broni- śmiało pakuj DEX/HP/STA do bow'a jako fuzja.
- W suit'a pakuj element, jaki ma mob, lub jeśli dostajesz ostro po tyłku (nie blokujesz hitów) to daj element mocniejszy, niż ma mob (na moba fire- wybierasz water karty, etc)

Ten sam element w suicie nic nie daje. Kiedyś dawał missy (do 20% chyba?), ale od bodaj wprowadzenia v18 czy v19 zmienili to - teraz ten sam element nie daje dosłownie nic Uśmiech
Per Aspera Ad Astra

Odpowiedz

Na bank zmniejsza Dmg ele na robie, tak jak sprawdzalem z Ciakiem, +20 zmniejsza

Odpowiedz

Trochę się odpowiedzi zebrało to teraz ja mogę odpowiadać Język

1. "2. Jeżeli chcesz expić ze swoim RM'em, to najlepiej różnica 19-10 lvli. Niżej już sie nie opłaca. Najlepszy exp masz z 1 lvlv leechem. ( chyba koło x1.5)"
leech ma mieć pierwszy poziom czy ma mieć taki jak ja bo nie bardzo rozumiem?

2. kiedy wkładam element do broni bądź suita to do jakiego momentu mogę go bezpiecznie ulepszać bez używania spro?

3. co się bardziej opłaca?
- mob ma fire. do broni wrzucam fire, natomiast do suita water
- mob ma fire. do broni i suita wrzucam fire

4. Jak będę używał tego skilla od strzał to oznacza, że nei potrzebuję cruiser seta?, do 75 ubrania ze sklepu potem oska set, a potem na 105 ten ranerz?

5. " - Fuzja broni- śmiało pakuj DEX/HP/STA do bow'a jako fuzja."
tego nigdy nie robiłem. jak to działa?

Dzięki za odpowiedzi Uśmiech

Odpowiedz

(12-04-2016, 22:09)kraszian napisał(a):  1. "2. Jeżeli chcesz expić ze swoim RM'em, to najlepiej różnica 19-10 lvli. Niżej już sie nie opłaca. Najlepszy exp masz z 1 lvlv leechem. ( chyba koło x1.5)"
leech ma mieć pierwszy poziom czy ma mieć taki jak ja bo nie bardzo rozumiem?
Musi mieć 1 lvl i musicie być w adv party.

(12-04-2016, 22:09)kraszian napisał(a):  2. kiedy wkładam element do broni bądź suita to do jakiego momentu mogę go bezpiecznie ulepszać bez używania spro?
Do +3 na luzie

(12-04-2016, 22:09)kraszian napisał(a):  3. co się bardziej opłaca?
- mob ma fire. do broni wrzucam fire, natomiast do suita water
- mob ma fire. do broni i suita wrzucam fire
Na mobka co ma element fire dajesz water w broń oraz w suita(najlepsza opcja)

(12-04-2016, 22:09)kraszian4. Jak będę używał tego skilla od strzał to oznacza, że nei potrzebuję cruiser seta?, do 75 ubrania ze sklepu potem oska set, a potem na 105 ten ranerz?[/quote' napisał(a):  Cruiser set spokojnie przydaje się do 90 lvl'a, nawet do końca gry(ogarnięte bonusy). Obecnie tak szybko wbija się lvl'e, że nie warto szukać kilku setów.

[quote='kraszian' pid='6780' dateline='1480882152'5. " - Fuzja broni- śmiało pakuj DEX/HP/STA do bow'a jako fuzja."
tego nigdy nie robiłem. jak to działa?
Łączenie dwóch broni w jedną Uśmiech Poczytaj na googlach "flyff wiki"

Odpowiedz

Facebook   Twitter   Reddit  

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Styl © Ilistio/iAndrew  
Flyff.com.pl © Polskie tłumaczenie © 2007-2018 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.