Witamy na forum, jeśli czytasz tą wiadomość, to prawdopodobnie jesteś niezarejestrowany, lub niezalogowany. Zachęcamy do rejestracji i zapoznania się z naszą polityką prywatności.

• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Clockworks] Issue z dnia 25.02.2016

~ Clockworks ~

Co raz to więcej i częściej słyszy się o problemach na serverze Clockworks. 

W dniu 25.02.2016 kolejny haker / duper zrobił zamieszanie na serverze Clockworks. Tym razem zaczął kupować wszystkie rzeczy ze sklepów na markecie, ale płacić podrobionymi pieniędzmi. Następnie zaczął wystawiać rzeczy za 1p w sklepie takie jak - BCOL / Scrolls / AUGs / i pewnie jeszcze więcej innych rzeczy. Nie można było przejść koło niego, gdyż pełno ludzi blokowało przejście, a rzeczy wystawiane w sklepie znikały w mgnieniu oka. Również wyrzucał periny x99, oczywiście ludzie rzucali się na to myśląc, że to GM / CM / MOD lub inna osoba z Webzen, która rozdaje rzeczy za darmo. Jednak nieświadomi gracze nie zważali na to uwagi, ale w taki sposób zrujnowali ekonomię na tym serverze.

ING: XXEND2016XX

Reakcja ze strony Webzen była natychmiastowa. Od razu po rozpoczęciu pracy nastało odcięcie graczy od gry poprzez Maintenance. Starali się oni przez ponad 2 godziny zorganizować plan, w którym ukażą osobę, która to zrobiła, ale nie niszcząc przy tym tego co w tym czasie osiągnęli gracze, którzy nie mieli pojęcia co się działo.
Webzen postanowił nie wracać do tego, co było przed tym zdarzeniem, ale zdecydował, że przez najbliższe kilka dni nie będzie można tradować rzeczy (nawet nie Soul - Linked), nie będzie można używać depozytu, ani otwierać sklepu na markecie. Ma to im dać czas, aby sprawdzić konta wszystkich osób, które pełne są od duplikatów. Prawdopodobnie, po Maintenance, we najbliższy wtorek (01.03.2016) wszystko powinno wrócić do normalności, ale co z tymi rzeczami, które już zostały rozproszone po całej grze? 
Większość graczy chce 'rollback' czyli powrotu do momentu całego zajścia, druga część uważa (prawdopodobnie ta, która miała szansę "kupienia" czegoś za "bezcen"), że nic to nie zmieni do puki XXEND2016XX i jego inne konta nie zostaną zablokowane. A może to właśnie Webzen nie chce mieć więcej roboty i odpisywać na 'Ticket'y" graczy, w których będą zawierać informacje o handlu z osobami, znalezionych drogocennych rzeczach, czy zakupionych Wcoins'ach, które zaginęły podczas 'rollback'.

Miejmy nadzieję, że "END" oznacza "End", czyli koniec osoby, która to zrobiła, a za razem koniec duplikatów na tym serwerze.

[Obrazek: Flyffdupers20.jpg]

Dorzucam filmik, w którym duper pokazuje jak wszystko się stało.

Miłego oglądania  Zdezorientowany

Odpowiedz

~Maintenance~

Dziwnym zbiegiem okoliczności jest maintenance na US serverze. 
No właśnie, dlaczego US a nie EU?
Przecież wszystko działo się na EU. Zróbmy porównanie tego co było, jest i może się wydarzyć.

• Co było:
Server został otworzony w grudniu 2014, po pierwszych 2-3 dniach pojawiły się pierwsze Hero (Szybko, co nie?) Hakerzy zaczeli działać i kopiować itemy zarabiać kasę i po kilku miesiącach pojawili się penya spammerzy, którzy zaczęli kręcić swój nowy biznes na CW. Gracze, jak to gracze zaczęli kupować masowo wszystko za realną kasę. Interes rósł, hakerzy zarabiali dużą kasę, Webzen już wtedy nie wiedział co robić, gdyż banowanie ich było stratą czasu... Ale tak naprawdę to gracze zrujnowali ten server kupując rzeczy od hakerów. Zapotrzebowanie na większość rzeczy (Karty, Unbindy, Qampy, Skrole, Augi itp.) była bardzo duża, hakerzy nie zadążali kopiować rzeczy tak, aby nie były wyczuwalne dla graczy. Potrzebowali kilku dni, aby skopiować tyle rzeczy aby "oddać" server graczom. Od dnia 16 do 18 stycznia hakerzy skopiowali na gigantyczną skalę rzeczy, które niestety nie zostały usunięte. Zaledwie miesiąc po tym zdarzeniu haker zaczął "rozdawać" za darmo wszystkie rzeczy, niszcząc przy tym ekonomię na tym serverze. Osoby, które uczciwie kupili rzeczy w Cash Shop na stronie Webzen'u nie mogły sprzedać nic, gdyż każdy chciał wszytko od hakerów. 

• Jak jest teraz:
Gracze, po ostatnim ataku hakerów, zaczęli masowo opuszczać CW. Webzen, starając się zatrzymać graczy, postanowił wstrzymać dokonywanie jakichkolwiek trade, czy to między sobą czy też z inventory do depozytu, czy również sprzedaż do NPC czy poprzez otwarcie sklepu. Gracze nie mogąc sprzedać swojego EQ, zaczęli sprzedawać postacie. Webzen miał nadzieję, że to pomoże wszystkim zrozumieć, że te kilka dni da im czas na sprawdzenie kont graczy i możliwość odnalezienia hakerów. Niestety, gracze narzekając na forum na działania Webzen, nie zwracali uwagi na to do czego to ma zmierzać.

• Co może się wydarzyć:
W środę, 02.03.2016 ma być Maintenance na US serverze. Pytanie - Dlaczego US, a nie EU? Możemy mieć wiele przypuszczeń, czy Webzen poddał się z EU i będzie rozwijał US? a może szykują transfer EU na US, gdzie powstanie kolejny odłamek servera (jak Lykan czy Tanuki). No właśnie, co dokładnie skrywa ten niespodziewany kilkugodzinny, ale krótkotrwały brak dostępu do servera? Jak wiadomo US nie jest tak liczna, ale nie ma na nim tylu problemów, co na EU. 
Ja uważam, że Webzen nie połączy serverów EU i US, gdyż mają dwóch innych właścicieli. Także uważam, że na EU jest sporo ludzi, i potrzebny im będzie więcej czasu na sprawdzenie konto, które są hakerów,a które nie. Aczkolwiek myślę, że będą starać się wyeliminować problem kopiowania itemów (aktualnie, nie da się tego sprawdzić na CW, gdyż nie można wyrzucać rzeczy, czy też tradować). 

Wszystkiego dowiemy się w krótce !

A co wy myślicie o tym niespodziewanym Maintenance?

...Bo nie ma większej miłości niż Ta, gdy ktoś życie oddaje bym Ja mógł żyć...

Odpowiedz

Maintenance?
Ja myślę że szukają BOLCA DO DUPY BO CAŁE EU to niewypał Uśmiech dziękuje Hackom za to co zrobili ! Webzen ma ludzi w Dupie. więc i ja nie będę sie nimi przejmował ..

Odpowiedz

Ja bym powiedziała, dzięki za pokazanie nam, że Webzen w ogóle się nie przejmuje opinią graczy.

Odpowiedz

ciekawe co oni dokładnie zrobią Duży uśmiech

Odpowiedz

Ami zacznij pisać książkę. Jakąś powieść fantasy. Tyle wniosków wyciągasz i tyle zdań piszesz na temat zwykłego mainta Duży uśmiech
Per Aspera Ad Astra

Odpowiedz

Haha, ohh Taba ^^ pokazuję tylko jak to wszystko wygląda ^^

Odpowiedz

Czemu się tak wszyscy czepiacie "AMI".Po prostu Ami napisała swoje zdanie Uśmiech co może być i co o tym myśli Duży uśmiech. PS a Gdyby nie ona to to forum by Dawno padło 0 odwiedzających by było a tak to Ami siedzi cały Czas coś tam podsłucha Co Webzen robi i daje cynka Duży uśmiech

Odpowiedz

Hehe ^^ dzięki ^^ staram się Uśmiech

Odpowiedz

Zastanawia mnie dlaczego afera wybuchła tylko na CW, podczas gdy EU (CW) i US (Tanuki, Lykan, itd) niczym się nie różnią pod względem podatności na hack.

Item'y 25.02.2016r były kopiowane nie tylko na CW, oberwało się Lykanowi i Tanuki, ale w przypadku tych dwóch ostatnich kopiowano "jedynie" Augusy. Nie wiem, jak dokładnie sytuacja wyglądała wcześniej, ale patrząc po liczbie item'ów na "czarnym rynku", to podczas tych 10 dni wydarzyło się naprawdę sporo. Oczko

Reakcja Webzen'u nie była wcale taka natychmiastowa, po 10 dniach od opublikowania filmu na publicznym kanale YT podjęto dopiero kroki, które naprawiają problem. Oczywiście, to są idoci, więc sami wycofali swoje poprawki pozawlając, aby proceder miał znów miejsce (aż do 25.02.2016, gdzie na chwilę obecną tylko CW jest bezpiecznym serwerem).

Tak na marginesie, sam błąd występował od roku!

Odpowiedz

Facebook   Twitter   Reddit  

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Styl © Ilistio/iAndrew  
Flyff.com.pl © Polskie tłumaczenie © 2007-2018 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.